PREVENCINĖ PASKAITA „KŪDIKIŲ IR VAIKŲ SAUGIOS APLINKOS KŪRIMAS. PIRMOJI PAGALBA“

    Rugpjūčio 31 d. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, bendradarbiaujant su Akmenės rajono Paramos šeimai centro specialistais, buvo organizuota prevencinė paskaita „Kūdikių ir vaikų saugios aplinkos kūrimas“ ir praktinis užsiėmimas „Pirmosios pagalbos teikimas kūdikiui bei vaikui“.
Paskaitos tikslas – šviesti socialinę riziką patiriančias šeimas, jos narių socialinius įgūdžius ir motyvaciją kurti saugią ir sveiką aplinką vaikui, atkreipiant dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą, mokant efektyvios pagalbos teikimo įgūdžių, padėsiančių išvengti nelaimingų atsitikimų ir išsaugoti nukentėjusio arba staiga susirgusio vaiko gyvybę.
Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) koordinatorė J. Jagminienė tėvams pateikė išsamią informaciją apie dažniausiai pasitaikančias vaikų traumas, priminė, kokie pavojai kyla vaikams sulaukus tam tikro amžiaus tarpsnio, išvardijo dažniausiai pasikartojančius susižalojimus namuose bei prevencines saugos priemones. Specialistė pademonstravo pirmosios pagalbos priemones ir veiksmus, kuriais siekiama sugrąžinti ar palaikyti nukentėjusio žmogaus gyvybines funkcijas iki kol bus suteikta kvalifikuota medicinos pagalba, akcentavo pirmos pagalbos veiksmų nuoseklumą. Aptarė ką reikia daryti perkaitus ar gavus šilumos ir saulės smūgį, supažindino su pirmosios pagalbos rinkiniu bei tarptautiniu užspringimo ženklu. Praktinio užsiėmimo metu pademonstruota kaip taisyklingai suduoti penkis kartus į tarpumentę ir, jei nukentėjusysis vis dar užspringęs, atlikti Heimlicho manevrą.
Paskaitos metu tėvai išklausė ne tik teorinę dalį, bet taip pat turėjo galimybę ir pasipraktikuoti pirmosios pagalbos teikimo technikų naudojantis gaivinimo manekenais.

JPSPP koordinatorė Justina Jagminienė

Random Posts

Parašykite komentarą