PRASIDEDA EUROPOS JUDUMO SAVAITĖS KAMPANIJA „PASIRINK IR JUDĖK!

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad šiemet, kaip ir kasmet, rugsėjo 16–22 dienomis Europos Sąjungos šalyse minima Europos judumo savaitė, kurios pagrindinė „vinis“ – Diena be automobilio – tradiciškai rengiama paskutinę kampanijos dieną.

Pagrindinė šiemetinės Europos judumo savaitės tema – „Transporto daugiarūšiškumas“. Šia tema siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Šiemet ši šventė didelė kaip niekad – dalyvauti Europos judumo savaitės kampanijoje, kurios šūkis „Pasirink ir judėk!“, jau užsiregistravo 2481 miestas iš 51 pasaulio valstybės ir jų skaičius kasdien auga. Lietuvoje dalyvauja daugelis savivaldybių, kurios pačios sprendžia, kokius renginius organizuoti savo bendruomenėms.

Aplinkos ministerija šios savaitės metu rinks judriausią savivaldybę, valstybės instituciją, mokymo įstaigą, judriausią darbdavį ir judriausią pilietį. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras prisideda prie Europos judumo savaitės iniciatyvos ir skatina žmones rinktis „žalesnes“ transporto alternatyvas – dviratį, riedučius, paspirtuką ir panašius puikius aplinką ir sveikatą tausojančius transporto būdus. Ir ne tik per  Europos judumo savaitę, bet ir visus metus!

 

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

Random Posts