PRADINIS SUAUGUSIO ŽMOGAUS GAIVINIMAS

      

Pradinis gaivinimas apima kvėpavimo ir kraujotakos palaikymą ir atkūrimą atliekant krūtinės ląstos paspaudimus ir dirbtinį kvėpavimą (įpūtimus), sustojus kraujotakai ir (ar) kvėpavimui. Kvėpavimo ir kraujotakos palaikymas ir (ar) atkūrimas atitolina žmogaus mirties pradžią.

Jei žmogus sąmoningas, atsako ar sujuda, jo padėties keisti nereikia. Jei reikia, kviečiama GMP (greitoji medicinos pagalba) ir žmogus nuolat stebimas.

Jei žmogus nesąmoningas, nejuda ir neatsako, gaivintojas kviečia pagalbą. Atverti kvėpavimo takus, jeigu žmogus nekvėpuoja, pradedamas kvėpavimo ir kraujotakos palaikymas ir (ar) atkūrimas atliekant 30 krūtinės ląstos paspaudimų ir 2 įpūtimus (gaivinimo santykis 30:2). Paspaudimų greitis – mažiausiai apie 100 kartų per minutę, bet ne daugiau kaip 120 kartų per minutę, paspaudimų gylis – ne mažiau kaip 5 cm, bet ne daugiau kaip 6 cm; du įpūtimai neturėtų užtrukti ilgiau kaip 5 sekundes. Esant galimybei, kiek įmanoma greičiau panaudojamas automatinis išorinis defibriliatorius.

Pradinis suaugusiojo gaivinimas tęsiamas tol, kol:

  • Atvyksta GMP
  • Atsiranda gyvybės požymių
  • Gaivintojas išsenka ir (ar) kyla tiesioginė grėsmė gaivintojo gyvybei

 

Parengta naudojantis Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro pateikta informacija.

 

Čia rasite filmuotą medžiagą, kaip taisyklingai atlikti pradinį žmogaus gaivinimą: https://www.youtube.com/watch?v=r7c-lvQ-h-A

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

Random Posts