PIRMOSIOS PAGALBOS MOKYMAS. ŽIEMOS TRAUMOS IR NELAIMINGI ATSITIKIMAI

 

Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo savalaikiai suteiktos pagalbos. Teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui nėra taip paprasta.
Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės – suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre vyko pamoka „Pirmosios pagalbos mokymas. Žiemos traumos ir nelaimingi atsitikimai“. Dalyvavo 9-10 klasių mokiniai ir pedagogai. Mokėmės pirmosios pagalbos suteikimo pagrindų – gaivinimo, koordinuotų veiksmų nutikus nelaimei. Kalbėta apie žiemos traumas, nušalimus: kaip suteikti pirmą pagalbą, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų bei traumų.

Šių mokymų tikslas – atkreipti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti teikti pirmą pagalbą ir gelbėti žmogaus gyvybę.

Dalies traumų galima išvengti, todėl reikia būti drausmingiems ir atsargiems, tinkamai rengtis šaltuoju metų laiku, vaikštant tamsiuoju paros metu nepamiršti atšvaitų. Savo saugumu reikia rūpintis nuolat.

Po mokymų kiekvienam moksleiviui buvo įteikta dovanėlė – atšvaitas su Akmenės rajono visuomenės sveikatos biuro logotipu.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Grunskienė

 

 

 

 

 

Random Posts

  • DĖMESIO MOKSLEIVIAMS!!!
  • Sergamumas gripu ir ŪVKTI

       Sergamumas gripu ir ŪVKTI Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento duomenimis, 17 metų savaitę (balandžio 24 – balandžio 30 […]

  • SAUGOKIME SAVO REGĖJIMĄ

      Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Šią dieną žmonės skatinami pasirūpinti savo akimis, apsilankyti pas […]

  • KOKIE MES PANAŠŪS IR SKIRTINGI

    Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko sveikatos valandėlės apie žmogaus kūną. Šių valandėlių tikslas – padėti vaikams suprasti, kad būdami […]