PIRMOSIOS PAGALBOS MOKYMAS. ŽIEMOS TRAUMOS IR NELAIMINGI ATSITIKIMAI

 

Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo savalaikiai suteiktos pagalbos. Teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui nėra taip paprasta.
Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės – suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre vyko pamoka „Pirmosios pagalbos mokymas. Žiemos traumos ir nelaimingi atsitikimai“. Dalyvavo 9-10 klasių mokiniai ir pedagogai. Mokėmės pirmosios pagalbos suteikimo pagrindų – gaivinimo, koordinuotų veiksmų nutikus nelaimei. Kalbėta apie žiemos traumas, nušalimus: kaip suteikti pirmą pagalbą, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų bei traumų.

Šių mokymų tikslas – atkreipti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti teikti pirmą pagalbą ir gelbėti žmogaus gyvybę.

Dalies traumų galima išvengti, todėl reikia būti drausmingiems ir atsargiems, tinkamai rengtis šaltuoju metų laiku, vaikštant tamsiuoju paros metu nepamiršti atšvaitų. Savo saugumu reikia rūpintis nuolat.

Po mokymų kiekvienam moksleiviui buvo įteikta dovanėlė – atšvaitas su Akmenės rajono visuomenės sveikatos biuro logotipu.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Grunskienė

 

 

 

 

 

Random Posts