PIRMOSIOS PAGALBOS MOKYMAI BIURE

Atkreipiant visuomenės dėmesį į prieš savaitę nutikusią nelaimę Kaune š. m. sausio 10 d. visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė J. Jagminienė vykdė pirmosios pagalbos mokymus visiems norintiems prisiminti ir pasikartoti žinias.
Mokymų metu dalyviai įgijo žinių ir įgūdžių suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, atlikti gaivinimą, padėti užspringus, ūminių susirgimų (apsinuodijimas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejais, kaip stabdyti kraujavimą, kokią pirmąją pagalbą suteikti žmogui, kuris nudegė, nušalo. Specialistė praktiškai pademonstravo išorinį širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą, parodyta, kaip veikia automatinė išorinė defibriliacija o, kad dalyviai geriau suvoktų ir įsisavintų gaunamą informaciją vėliau visą gelbėjimo seką išmėgino patys.
Pristatyta ir nauja „Pirmosios pagalbos rinkinio“ sudėtis, kuri papildyta spaudžiamuoju tvarsčiu, ledo maišeliais, turniketais, skirtais arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinėmis veido kaukėmis gaivinimui (dirbtinio kvėpavimo atlikimui).

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Justina Jagminienė

Random Posts

Parašykite komentarą