PASKAITA „MAISTAS IR SMEGENYS…“

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje lapkričio 21 d. vyko  paskaita „Maistas ir smegenys“. Ją vedė mitybos specialistė, tinklaraščio „Mitybos džiunglės“ įkūrėja Ilona Kuodienė. Lektorės misija – padėti rasti kelią žmonėms, pasiklydusiems mitybos džiunglėse.

Specialistė susirinkusiems vaikams kalbėjo apie mokinių dienos racioną: kiek kartų valgyti per dieną ir kokius produktus, kad išliktume sveiki. Daug kalbėta apie užkandžius, kad tai taip pat yra naudingas ir geras maistas (obuolys, bananas, saujelė riešutų, juodasis šokoladas ir kt.), kokia iš jų nauda mūsų smegenims. Papasakojo apie produktus iš baltų miltų, kodėl vertėtų juos pakeisti į pilno grūdo. Diskutavo su mokiniais apie subalansuotos mitybos gaires – ko turi būti lėkštėje, kurioje gausu organizmui naudingų medžiagų: baltymų, angliavandenių, riebalų, kokiuose produktuose jų yra. Paaiškino, kad puse lėkštės turi užimti daržovės, o kitus du ketvirtadalius mėsa (žuvis) ir kruopos (bulvės). Parodė, kaip apsispręsti dėl porcijos dydžio  naudojant delnus. Susirinkusiems priminė ir paaiškino kas nutinka vaikams, kurie mažai valgo žuvies, įvairių sėklų (saulėgrąžų, moliūgo ir kt.), riešutų (juk Omega 3 rūgštys yra pagrindinis smegenų variklis).

Streso tema taip pat buvo paliesta – dėl ko mes jį patiriame apskritai ir kodėl skirtingai, nes vieniems tas pats dalykas gali būti stresas, o kitiems malonumas (pvz., šuolis parašiutu). Lektorė suprantamai paaiškino, kaip suvaldyti stresą, kas yra serotoninas, kaip padidinti jo kiekį, kokios yra keturios sveikatos kojos bei dar daug visokių naudingų dalykų.

Tikimės, kad ši paskaita mokiniams suteikė naujų žinių ir jie tikrai jau žino, kad norint būti laimingu būtini trys dalykai:

* bent 30 minučių praleisti lauke (net ir apsiniaukusią dieną),

* sportuoti,

* sveikai mitintis.

Po tokios paskaitos visi būkime ir likime sveiki!

 

Random Posts