PASITINKANT VASARĄ

Kiek vaikai sportiški, atskleidžia statistika,  kasmet vis liūdnesnė: šiandien jokios mankštos iš ryto nedaro net 88 proc. Lietuvos pradinukų, kasdien po valandą aktyvia fizine veikla užsiima vos 5,7 proc. vaikų, o štai 12 proc. neužsiima jokia fizine veikla,  sporto būrelius lanko tik 25 proc. arba kas ketvirtas mokinys. O visus šiuos skaičius apibendrina faktas, kad pagal moksleivių fizinį aktyvumą šiandien Europoje esame ketvirti nuo galo.

Kad yra vaikų norinčių sportuoti įsitikiname lankydamiesi Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje. Jau antrus metus su šios mokyklos auklėtiniais susitinkame besibaigiant mokslo metams

ir aktyviai pasitikdami vasarą. Mokiniai pamėgo šiaurietiškojo ėjimo pamokas ir su nekantrumu jų laukia. Susipažinę su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis technika bei pasimankštinę visi patraukėme į žygį vaizdingomis Dabikinės kaimo apylinkėmis. Kaitri saulė žygeivių nelepino, bet entuziazmo ir noro įveikti užsibrėžtą keturių kilometrų žygio atstumą, nesumažino. Po žygio visi vaikai buvo maloniai nustebinti, nes jų laukė šalti ir gaivinantys ledai.

 

Šiaurietiškojo ėjimo instruktorė

Gitana Ribinskienė

 

 

 

 

Random Posts