Pasaulinė sveikatos diena

2015 m. balandžio 7 d. yra Pasaulinės sveikatos organizacijos įkūrimo data. Simboliška, kad šios Organizacijos gimtadienis yra švenčiamas minint Pasaulinę sveikatos dieną visame pasaulyje.

2015 – ųjų metų Pasaulinė sveikatos diena skirta maisto saugai. Remiantis PSO duomenimis, kasmet pasaulyje su nesaugaus maisto vartojimu siejama maždaug 2 milijonai žmonių (daugiausia vaikų) mirčių. Maiste esančios bakterijos, virusai, parazitai ar cheminės medžiagos gali sukelti daugiau nei 200 ligų – nuo viduriavimo iki vėžinių susirgimų.

Ši diena – tai galimybė visame pasaulyje atkreipti valstybinių institucijų, ūkininkų, gamintojų, prekybininkų, sveikatos priežiūros specialistų, taip pat vartotojų dėmesį į maisto saugos ir tinkamos mitybos svarbą bei kiekvieno vaidmenį maisto saugos grandinėje.

Globalizacijos įtaka maisto grandinei: saugus maistas turi įtakos šalies ekonomikai, prekybai ir turizmui, skatina darnų valstybių vystymąsi. Urbanizacija ir vartojimo įpročių pasikeitimas, intensyvesnis keliavimas gerokai padidino vartotojų poreikį pirkti ir valgyti visuomeninio maitinimosi įstaigose paruoštą maistą. Prognozuojama, kad klimato kaita taip pat įtakos maisto saugos riziką, susijusią su maisto produktų gamyba, laikymu, transportavimu, paskirstymu.

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina ypač atsakingai rinktis maisto produktus ir laikytis asmens higienos.

 

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Grunskienė

Random Posts