PASAULINĖ KŪDIKIŲ MAITINIMO KRŪTIMI SAVAITĖ

 

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Pasaulinė kūdikių maitinimo krūtimi savaitė. Ši savaitė skirta skatinti maitinimą krūtimi, siekiant pabrėžti žindymo saugojimo, skatinimo ir palaikymo svarbą visame pasaulyje.

Žindymas dar vadinamas natūraliu maitinimu, nes pati gamta sukūrė ir milijonus metų tobulino būtent tokį būdą aprūpinti kūdikį šviežiu, šiltu ir švariu visaverčiu maistu. Iš mamos pieno medžiagų auginamos mažojo žmogaus kūno ląstelės, jis teikia energiją naujai gyvybei ir saugo nuo infekcijų ir daugelio kitų ligų.

Žindymas krūtimi užtikrina fizinį ir emocinį artumą, svarbų kūdikio saugumo jausmui ir asmenybės vystymuisi bei harmoningiems mamos ir vaiko santykiams. Dažnas bei artimas mamos ir vaiko kontaktas maitinant raminamai veikia abu.

Maitinančios krūtimi moterys daug rečiau patiria depresiją po gimdymo, nes žindymas ramina, o reikalingumo savo kūdikiui suvokimas suteikia didelę gyvenimo prasmę. Gydytojų pastebėta ir statistiškai įrodyta, kad gimdžiusios ir kūdikius žindžiusios daug rečiau suserga kiaušidžių, gimdos bei krūties vėžiu.

Kūdikių ir mažų vaikų maitinimo rekomendacijos pagal PSO:

  • Naujagimius pradėti maitinti krūtimi praėjus 0,5-1 val. po gimimo.
  • Jei kūdikis gimė Cezario pjūvio pagalba, pirmas pridėjimas prie krūties turi būti ne vėliau kaip po 6 val.
  • Papildomą maistą galima pradėti duoti nuo 6 mėnesių.
  • Vaikus rekomenduojama žindyti iki 2 metų, primaitinant kitu kokybišku maistu.

Visame pasaulyje medikai ir vaikų priežiūros specialistai rekomenduoja rinktis natūralų maitinimą. Tik tais atvejais, kai jis neįmanomas dėl mamos ar vaiko ligų, pieno trūkumo, pereiti prie maitinimo mišiniais ar kitos moters pienu. Nors šiuolaikiniai pieno mišiniai ir yra sukurti stengiantis kuo labiau priartėti prie natūralaus mamos pieno, dar nė vienas mišinys negali jo pakeisti.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

Random Posts