Pasaulinė diabeto diena

 

Kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė cukrinio diabeto diena. Ją pradėta minėti kasmet nuo 1991-ųjų, siekant atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją bei ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis. Cukrinis diabetas yra viena aktualiausių šių dienų visuomenės sveikatos problemų. Pagal 2006 m. Jungtinių Tautų pasirašytą rezoliuciją, tai – „lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas, kurios daro žalą šeimoms, valstybėms ir visam pasauliui.“

Ar nėra prediabetinės būklės nustatyti nesudėtinga – reikia atlikti  gliukozės kiekio kraujyje nustatymo tyrimus.

Jau trečius metus iš eilės Ramučių gimnazijoje buvo organizuota iniciatyva ,,Ateik ir pasitikrink cukraus kiekį kraujyje“. „Diabetinės pėdos“ ir endokrinologinio kabineto slaugytojos visiems norintiems atliko gliukozės kiekio kraujyje nustatymo tyrimus. Tyrimas atliktas 35 bendruomenės nariams.  Konsultavo ir į iškilusius klausimus atsakė gydytoja endokrinologė N.Bartkevičienė.

Tik visuomenės švietimo, informacijos skleidimo, įvairių prevencinių renginių ir galimybės išsitirti, pasikonsultuoti dėka galime sumažinti cukrinio diabeto plitimą.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Grunskienė

 

Random Posts