Paminėta Tarptautinė šiaurietiškojo ėjimo diena

Šiaurietiškasis ėjimas yra ne tik puiki aktyvaus laisvalaikio leidimo, bendravimo priemonė, bet ir viena efektyviausių bei prieinamiausių fizinio aktyvumo, judėjimo ir sveikatos stiprinimo formų. Moksliniais tyrimais pagrįsta, jog kaulus bei sąnarius sauganti ir stiprinanti technika, treniruotės gamtoje, šiaurietiškasis ėjimas yra puiki reabilitacinė priemonė gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ir sąnarių ligas, osteoporozę.

Lietuvoje šiaurietiškas ėjimas sparčiau paplito 2007 metais. Ši puiki sveikatos saugojimo bei stiprinimo priemonė randa vis daugiau bendraminčių ir Lietuvoje, ir mūsų rajone. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gegužės 24 dieną, sukvietė visus rajono entuziastus į Akmenės gamtos ir kultūros parką, kur drauge paminėjo Tarptautinę šiaurietiškojo ėjimo dieną. Dideli aktyvaus judėjimo entuziastai yra Akmenės bei Naujosios Akmenės Trečio amžiaus universiteto klausytojai, nuo jų neatsiliko ir Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos vaikai.

Maloniai likome nustebinti, kad mūsų rajone pavyko sukviesti į vieną būrį net šešiasdešimt šiaurietiškojo ėjimo mėgėjų. Visi šventės dalyviai įveikė 3,5 km. žygio trasą, kiekvienam teko žengti apie 6700 žingsnių, o tai rodo, kad ir jauni, ir vyresni nori būti sveiki bei aktyvūs.

Akmenės Trečio amžiaus universiteto klausytojai, visus po žygio pakvietė puodeliui arbatos ir pavaišino pačių keptomis bandelėmis. Visi aktyviai pajudėję ir lengvai jausdami nuovargį ilgai nenorėjo skirstytis, pušyne skambėjo dainos ir smagūs šokiai, susitikę dviejų universitetų klausytojai turėjo apie ką pakalbėti ir pasidžiaugti.

Teisingo žygiavimo visus mokė šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Ž. Petokaitienė bei šiaurietiškojo ėjimo instruktorės asistentė G. Ribinskienė.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė

 

 

 

Random Posts

  • VAIKAI AUTOMOBILIUOSE

    Niekada nepalikite vaikų vienų automobiliuose: jiems kyla didelis pavojus mirti nuo hipertermijos (šilumos smūgio). Esant karštam orui, temperatūra automobilyje gali pakilti […]

  • ŽIEMOS MALONUMAI IR PAVOJA

    Žiema gražus, smagus metų laikas, teigiamai veikiantis vaikų sveikatą, grūdinantis juos. Tačiau šiuo laikotarpiu vaikų tyko daug pavojų. Su Naujosios […]

  • Tymai
  • SVEIKATINGUMO TRAUKINYS

    Rugsėjo mėnesį Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Berželis“ vyko projektas „Sveikatingumo traukinys“. Šis mėnuo buvo suskirstytas į atskiras sveikatingumo savaites: […]