PAGALBA SERGANTIEMS  PRIKLAUSOMYBĖS LIGOMIS

Akmenės rajono savivaldybė, siekdama formuoti teigiamą bendruomenės požiūrį į blaivybę ir sveiką gyvenseną, 2018 m. vasario mėn. patvirtino Priklausomybių, smurto, savižudybių prevencijos Akmenės rajone programą 2018 m. Programa suteiks galimybę gyventojams gauti gydytojo, gydytojo psichiatro, psichologo, socialinio darbuotojo ir kitų reikalingų specialistų konsultacijas.

Raginame žmones nebijoti pripažinti apie kamuojančias problemas ir pasirinkti, kur nemokamai gydytis nuo priklausomybės ligų. Tai padaryti gali tiek pacientai, tiek jų šeimos nariai. Galimybės yra dvi: kreiptis į psichikos sveikatos centrą (PSC), kuriame dirba kvalifikuotų medikų komanda, arba į priklausomybės ligų centrą. Šeimos gydytojas informuos apie priklausomybės ligų gydymą tokiuose centruose dirbančius specialistus. Jei priklausomybės liga serga nepilnametis, PSC jį užregistruoti gali tėvai arba globėjai. Svarbu žinoti, kad šiuose centruose gydymas ir reabilitacijos paslaugos nemokamai teikiamos tik juose užsiregistravusiems, privalomuoju socialiniu draustiems žmonėms. Jei reikia, šiuose centruose dirbantys specialistai gali siųsti savo pacientus gydytis į priklausomybės ligų centrus.

Priklausomo asmens motyvacijai didinti teikiama kompleksinė pagalba. Asmuo savarankiškai ar padedant seniūnijos socialiniam darbuotojui gali kreiptis nemokamu pagalbos telefonu visą parą 8 800 00115. Informacija priklausomybės klausimais teikiama visose seniūnijose, veikia konsultacinis kabinetas LPF „Prieglobstis“, adresu: Tilto g. 7, Dabikinėlės kaimas, Akmenės rajono savivaldybė, tel. 8425 59005. Blaivybės klubas – dienos centre, priima gyventojus adresu: Nepriklausomybės al. 20, Naujojoje Akmenėje, nuo 14.00 val. iki 18.00 val. (išskyrus sekmadienius). Savitarpio pagalbos grupėje (Nepriklausomybės al. 20, Naujojoje Akmenėje, nuo 18.30 val. iki 20.00 val.) organizuojami užsiėmimai priklausomo asmens motyvacijai stiprinti. LPF „Prieglobstis“ pradeda teikti 12 mėn. trukmės socialinės reabilitacijos paslaugas priklausomybėms gydyti. Visuomenės sveikatos biure (V. Kudirkos g. 27, Naujoji Akmenė), organizuojami renginiai žalingų įpročių prevencijos temomis.

Kiek iš tiesų Akmenės rajono savivaldybėje yra sergančių įvairiausiomis priklausomybės ligomis – negalime suskaičiuoti. Daugelis apie tai vengia kalbėti net su artimaisiais. Vis tik jiems įmanoma padėti. Tai padaryti galime visi – svarbiausia tikėti tuo, ką darai. Todėl raginame tokių žmonių artimuosius būti supratingesnius, padėti jiems atrasti stiprybės savyje įveikiant priklausomybės ligas, skatinti gydytis, džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu, tausoti savo sveikatą.

Jei pajutote, kad gyvenimas pasidarė nemielas, jei matote, kad viskas slysta iš rankų, ir jei jaučiate, kad dėl visų Jūsų problemų kaltas alkoholis  – neignoruokite to. Viską galima pakeisti!

Socialinės paramos skyriaus socialinio darbo konsultantė                                         Sandra Stalerūnienė

 

Random Posts