Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos Rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos

 Siekiant gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą ir mitybą bei užtikrinti pakankamą su maistu gaunamų maistinių medžiagų ir energijos kiekį, nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos  REKOMENDUOJAMOS PAROS MAISTINIŲ MEDŽIAGŲ IR ENERGIJOS NORMOS, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. V-836 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 25 d. įsakymo Nr. 510 „Dėl Rekomenduojamų paros maistinių medžiagų ir energijos normų tvirtinimo“ pakeitimo“ .

Rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos skirtos individualios mitybos bei įstaigose, kur maitinimas vyksta organizuotai (ugdymo, krašto apsaugos, socialinės globos, įkalinimo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir pan.) subalansuoto maitinimo planavimui, vertinimui, statistikai bei stebėsenai.

Atkreipiame dėmesį, kad vaikų ugdymo ir socialinės globos įstaigų valgiaraščiai, turi būti  suderinti su įsigaliojusiomis naujomis rekomenduojamomis, taip pat turi būti suderinti su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Daugiau informacijos galite rasti:

http://www.smlpc.lt/lt/mityba_ir_fizinis_aktyvumas/rekomenduojami_perspektyviniai_valgiarasciai/

 

Random Posts