Nepamirškime rūpintis vaikų sveikata

Kaip ir kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pasitikrinti sveikatą ir pateikti informaciją apie profilaktinio patikrinimo rezultatus ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms.

Didžiausia klaida kurią daro tėvai, globėjai ir patys vaikai dėl sveikatos patikrinimo yra ta, kad palieka paskutinėms dienoms prieš rugsėjį. O tada visi būna pikti ir suirzę dėl ilgų eilių pas gydytojus.

Vaiko pasiruošimas mokyklai, yra labai svarbus, bet tai ne vien pieštukų ir sąsiuvinių pirkimas – svarbiau moksleivio sveikatos patikra. Todėl specialistai ragina tėvelius suskubti kartu su atžalomis apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir atlikti profilaktinius sveikatos patikros tyrimus, jei to dar nepadarė.

Medikų teigimu, moksleivių profilaktiniai sveikatos patikrinimai padeda laiku nustatyti ir išgydyti negalavimus ar sveikatos sutrikimus. Taip pat suteikia puikią galimybę aptarti su savo šeimos gydytoju pagrindinius ligų prevencijos bei sveiko gyvenimo būdo ugdymo principus.

Saugoti ir rūpintis vaikų sveikatą galima tik dirbant komandoje – klasės auklėtojui, kūno kultūros mokytojui, socialiniam pedagogui, mokyklos visuomenės sveikatos specialistui, šeimos gydytojui ir tėvams. Sveikatos specialistai kviečia visus moksleivius per vasarą profilaktiškai pasitikrinti sveikatą.

 

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė

Random Posts