NEPAMIRŠK RŪPINTIS SAVIMI !

NEPAMIRŠK RŪPINTIS SAVIMI !
Šiaurietiškas ėjimas vis labiau populiarėja ir tampa mėgstamu laisvalaikio praleidimo būdu ne tik daugelyje kitų pasaulio šalių, bet ir pas mus, Lietuvoje. Dažnas mano, kad užtenka pasiimti lazdas į rankas ir gali eiti. Su šia nuomone nesutinka šiaurietiškojo ėjimo specialistai, kurie teigia, kad būtina išmokti tinkamai naudoti lazdas, nes tik tada šiaurietiškasis ėjimas turės poveikį.
Daugiau nei prieš 20 metų Suomijoje šiaurietiškas ėjimas buvo pritaikytas profesionaliems lygumų slidininkams treniruotis vasarą, kad dirbtų tos pačios raumenų grupės. Lygumų slidinėjimas „įdarbina“ apie 90 proc. raumenų. Lygiai taip pat ir šiaurietiškasis ėjimas: jei einama taisyklingai – dirba 90 proc. raumenų. Čia ir pagrindinis argumentas, kokia nauda mūsų fiziniam kūnui.
Žmogaus prigimtis vaikščioti, o su šiomis lazdomis judėjimas tampa spartesnis, organizmas prisotinamas deguonies, pakyla pulsas, o tai irgi yra nauda mūsų kūnui ir imuninei sistemai.
Vaikščiojimas šiaurietiškas ėjimas labai tinkamas organizmui stiprinti, nes judame gamtoje, gauname daug gryno oro, gavus jo gaminasi daugiau serotonino – laimės hormono, kuris suteikia gerovės pojūtį, veikia teigiamai ir psichologiškai – tai jau antra šiaurietiško ėjimo nauda.
Nepamirškite rūpintis savo sveikata jau šiandiena. Jei susidomėjote šiaurietiškuoju ėjimu, junkitės prie Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomų užsiėmimų ir žygiuokime kartu.

Random Posts