Naudingi patarimai, kenčiantiems nugaros skausmus

 

      Šiandien dalinamės aktualia informacija tiems, kurie daug laiko praleidžia darbo metu sėdimoje padėtyje. Tokie žmonės, kurie ypač daug laiko praleidžia prie kompiuterio, dažnai kenčia nugaros skausmus. Darbo vietoje esanti kėdė turi būti tinkama ir patogi. Reguliariai darykite pertraukėles, kad kūnas atsipalaiduotų ir pailsėtų stuburas.
Jei praleidžiate daug laiko prie kompiuterio, darbo stalas turi būti parinktas pagal jūsų ūgį. Jei atstumas tarp kedės ir stalo neteisingas, gali atsirasti kaklo ir pečių negalavimų. Sėdint jūsų dilbiai turi būti lygiagretūs grindims, o alkūnės šiek tiek žemiau – jos turi sudaryti 90 laipsnių kampą su viršutine rankos dalimi.
Kompiuterį statykite ant pakylėlės, kad ekranas būtų tame pačiame lygyje kaip ir akys. Pėdas visiškai pastatykite ant grindų: jei nepasiekiate, naudokite pakoją. Sureguliuokite kėdės atlošą taip, kad jūsų stuburas patogiai į jį remtųsi – sėdint atlošas turi būti prigludęs prie nugaros ir judėti kartu su ja. Sėdėkite laisvai ir nesikūprinkite: galva ir stuburas turi būti tiesūs. Neįspauskite telefono ragelio tarp kaklo ir peties – tai bereikalingai įtempia kaklą. Laikykite ragelį ranka arba naudokite specialią įrangą su ausinėmis.
Žemiau pateikiame 6 pratimus kurie padės sumažinti įtampą:

  1. Vertikalus rankų tempimas;
  2. Horizontalus rankų tempimas;
  3. Krūtinės ir pečių juostos tempimas;
  4. Posūkiai į šonus;
  5. Atskirų rankų vertikalus tempimas;
  6. Lenkimasis į priekį.
    Tempimo pratimai turi būti atliekami principu : 1x60s, 2×30, arba 15x 4s.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas
Airidas Povilas Stasiulis

Random Posts

Parašykite komentarą