Mokinio dienos režimas

Mokiniui dienos režimas turi didelę įtaką psichologinės ir fizinės sveikatos stiprinimui bei valios ugdymui. Darbo ir poilsio režimas turi būti atitinkamai suplanuotas visas 24 valandas.  Toks planas, kaip ir visi planai, prasmingas yra tik tada, kai yra jo laikomasi.

„Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai kartu su  visuomenės sveikatos priežiūros specialiste G. Ribinskiene mokėsi šio plano sudarymo gudrybių.

Po pamokų mokykloje ar kitos mokinio veiklos, būtinas poilsis. Poilsis – tai ramybės ar veiklos būklė, kurios metu dingsta nuovargis ir grįžta darbingumas. Daug mokinių mėgsta ilsėtis žiūrėdami televiziją ar prie  kompiuterio ir galvoja, kad taip pakankamai gerai pailsės.  Tačiau yra žinoma, kad taip „ilsintis“ padidėja krūvis centrinei nervų sistemai, regos ir klausos organams. Dėl to vaikams būtina riboti televizijos laidų žiūrėjimo bei laiko praleidžiamo prie kompiuterio trukmę. Renginio metu buvo aptarti visi svarbūs vaiko augimą galintys įtakoti veiksniai: miegas, mityba, poilsis bei fizinis aktyvumas. Mokiniams teliko susidėlioti savo planą, kuris leistų turimą laiką paskirstyti racionaliai, nejaučiant įtampos ir streso dienos bėgyje.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gitana Ribinskienė

 

 

 

 

 

Random Posts