MENINGOKOKINĖ INFEKCIJA


Susirgimų meningokokine infekcija dažniausiai padaugėja siaučiant peršalimo ligoms ir gripui. „Meningokokas dažniausiai užpuola, kai jau yra pakenkti kvėpavimo takai ir nelieka atsparumo. Kai gleivinė yra pažeista, organizmas praranda apsaugą ir infekcijai daug lengviau patekti į organizmą.
Kaip apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos?
Šiai infekcijai būdingas sezoniškumas – daugiausiai atvejų registruojama žiemos–pavasario mėnesiais. Meningokokinės infekcijos simptomai yra šie: karščiavimas, sloga, kaklo sustingimas, gerklės skausmas, silpnumas, pykinimas, jautrumas šviesai ir garsams, galimas sąmonės netekimas. Pažengusios ligos stadijos požymis – odos bėrimas. Liga pavojinga visiems.
Meningokokinė infekcija plinta oro-lašeliniu būdu, artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku bakterijų nešiotoju šaltuoju metų sezonu. Simptomai gali pasireikšti nuo 1 iki 10 dienų, tačiau vidutiniškai pasireiškia per 3–4 dienas. Liga pavojinga įvairaus amžiaus asmenims, bet daugiausiai ja serga vaikai.
Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė – skiepai. Norintiems pasiskiepyti asmenims, rekomenduojame kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.
Rekomenduojama imtis ir kitų prevencijos priemonių – dažnai plautis rankas, nuolat dažnai valyti ir vėdinti patalpas, vengti kontakto su sergančiais asmenimis bei laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
Svarbiausi dalykai, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam:
1. Meningokokinė infekcija plinta tik artimo kontakto su sergančiuoju metu (bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų, užkratui per seiles ar nosies išskyras patekus į kito žmogaus burną ar nosį).
2. Ligos požymiai panašūs į peršalimo – sloguojama, skauda gerklę, pakyla temperatūra. Prasidėjus karščiavimui ar atsiradus kitiems būdingiems ligos požymiams (stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, odos bėrimai, sprando raumenų sustingimas), patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją.
3. Meningokokinės infekcijos sukėlėjas – meningokoko bakterija – labai neatspari aplinkos poveikiui. Todėl profilaktiškai patalpas pakanka dažnai vėdinti, valyti drėgnu būdu.

Random Posts