MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Akmenės rajono savivaldybėje yra stebima maudyklų vandens kokybė, siekiant užtikrinti ar vanduo jose yra tinkamas maudytis.

Vandens mėginiai buvo imami gegužės 24 d. iš šių vandens telkinių: Papilės maudykla, Ventos maudykla, Virvytės upė ties Kairiškiais, Pragalvio maudykla, Akmenės tvenkinys, Sabliauskių maudykla, Vadaksties upė ties Klykolių gyvenviete, Kivylių tvenkinys, vandens telkinys Naujojoje Akmenėje tarp Respublikos ir Ramučių g., Ramučių maudymosi vieta, Kruopių parko tvenkinys, Pakalniškių karjerai. Tirti parametrai – žarninės lazdelės (Escherichia coli) ir žarniniai enterokokai. Maudyklų vandens kokybė yra vertinama pagal HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Vandens kokybės tyrimai parodė, kad Akmenės rajono savivaldybės maudyklų vanduo yra puikios kokybės, tik Pakalniškių karjeruose žarninių enterokokų kiekis viršija leistiną normą, todėl gyventojams NEREKOMENDUOJAMA maudytis šiuose karjeruose, kol nebus pakartotinių tyrimų rezultatų.

Užterštame vandenyje padidėja rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis, ypač mažamečiams vaikams, kurie imlesni įvairioms bakterijoms. Tačiau maudantis ir švariame vandens telkinyje, vertėtų nepamiršti vandenyje tykančių pavojų.

PAPILDYMAS. Šių metų birželio 9 dieną buvo tiriamas vanduo iš Sablauskių tvenkinio (ties Menčių kaimu), Pragalvio tvenkinio bei Ventos upės (ties Ventos miestu). Minėtuose vandens telkiniuose mikrobiologiniai rodikliai nustatytų kiekių neviršijo.

Vanduo iš Akmenės rajono savivaldybės maudyklų bus tiriamas birželio 21 dieną.

 

Parengė: Rūta Čijunskaitė, visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

 

Random Posts