MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Akmenės rajono savivaldybėje yra stebima maudyklų vandens kokybė, siekiant užtikrinti ar vanduo jose yra tinkamas maudytis.

Vandens mėginiai buvo imami rugpjūčio 20 d. iš šių vandens telkinių: Virvytės upė ties Kairiškiais, Papilės maudykla (Ventos upė ties Papilės miesteliu), Ventos maudykla (Ventos upė ties Ventos miestu), Pragalvio tvenkinys, Akmenės tvenkinys, Kivylių tvenkinys, Vadaksties upė ties Klykolių kaimu, Ramučių tvenkinys, vandens telkinys Naujojoje Akmenėje tarp Respublikos ir Ramučių g., Sablauskių maudykla (Sablauskių tvenkinys ties Menčių kaimu), Pakalniškių tvenkinys (karjerai). Tirti parametrai – žarninės lazdelės (Escherichia coli) ir žarniniai enterokokai. Maudyklų vandens kokybė yra vertinama pagal HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“. Vandens kokybės tyrimai parodė, kad Akmenės rajono savivaldybės maudyklų vanduo yra puikios kokybės.

Taip pat  2018 m. rugpjūčio 20 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyriaus darbuotojai paėmė paplūdimio smėlio mėginius dėl žmogui patogeninių helmintų ir jų kiaušinėlių ištyrimo iš Pragalvio maudyklos, Sablauskių maudykla (Sablauskių tvenkinys ties Menčių kaimu), Ventos maudykla (Ventos upė ties Ventos miestu), vandens telkinys Naujojoje Akmenėje tarp Respublikos ir Ramučių g., Kruopių parko tvenkinys, Virvytės upė ties Kairiškiais. Gauti smėlio parazitologiniai tyrimų rezultatai rodo, kad smėlio kokybė atitinka higienos normos reikalavimus (žmogui patogeninių kirminų kiaušinėlių ir jų lervų nerasta).

Primename, kad ilsėtis ir pramogauti prie vandens telkinių reikia atsakingai – juose nutinka nelaimingų atsitikimų: tinkamai neprižiūrimiems vaikams, žmonėms, neturintiems pakankamų plaukimo įgūdžių bei apsvaigusiems asmenims. Taigi būkite budrūs ir atsakingi – saugokite save, vaikus ir pavojaus atveju nebūkite abejingi aplinkiniams!

Paprastos taisyklės, kurių patariame laikytis: 

  • nesiveskite ir nemaudykite naminių gyvūnų;
  • nesimaudykite, jei esate apsvaigę nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų;
  • nesimaudykite tamsiu paros metu;
  • besimaudantys vaikai iki 12 metų privalo būti prižiūrimi suaugusio žmogaus;
  • kūrenkite laužus tik tam specialiai pritaikytose vietose;
  • nešiukšlinkite;
  • saule mėgaukitės saugiai – naudokite apsauginius kremus bei pasirinkite tinkamą aprangą.

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts