LAPKRIČIO 8- OJI – EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA!

 

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Gintarėlis“ vaikai buvo skatinami sveikai maitintis, pasakojama apie tinkamus mitybos principus ir taisykles. Vaikai buvo supažindinti su sveikos mitybos piramide ir sveikos mitybos lėkšte.

„Sveikos mitybos lėkštėje„ vaizduojama kiekvienos produktų grupės dienos norma. Tai reiškia, kad mums reikėtų, jog per dieną mūsų maistą sudarytų 30 (proc.) – daržovių, 20 (proc.) vaisių, 30 (proc.) – grūdiniai produktai (geriau – pilnagrūdžiai) ir 20 (proc.)  baltymai (mėsa, žuvis). Stiklinė šalia lėkštės rodo, jog mums taip pat reikia pieno produktų.

„Meškučių“ grupės vaikai išanalizavo kiekvieną maisto produktų grupę, mokėsi maisto produktus suskirstyti į grupes. Vaikai rinkosi savo mėgstamiausius produktus iš maisto produktų žurnalų, juos kirpo ir klijavo. Kiekvienas vaikas individualiai sukūrė savo „Sveikos mitybos lėkštę“. Visi vaikų kūrybiniai darbeliai buvo iškabinti grupėje.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Valentinaitė

 

Random Posts