KAS LEMIA GERĄ SAVIJAUTĄ?

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas – ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti jau vaikystėje. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o fizinis aktyvumas lemia vaiko organizmo harmoningą vystymąsi ir sveikatą. Todėl svarbu, kad būtent mokiniai suprastų, kaip tarpusavyje susiję mityba, fizinis aktyvumas ir sveikata, kad tai peraugtų į kasdienį įprastą gyvenimo būdą, apimantį mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius sveikatos gerinimo labui.

Apie tai, nuo ko priklauso mūsų sveikata, kas lemia fizinę, dvasinę, emocinę, protinę ir socialinę sveikatą, spalio 15 dieną, pamokoje – diskusijoje buvo kalbėta su Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos ketvirtų klasių merginomis. Primintos sveikos mitybos rekomendacijos, kurios ypač gerai atsispindi maisto pasirinkimo piramidėje, taip pat fizinio aktyvumo piramidė, kurioje nurodytas fizinio aktyvumo dozavimas; diskutuota apie racionalią darbo ir poilsio kaitą, žalingų įpročių neturėjimą. Merginos aktyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus, ir į klausimą „Ką galiu padaryti, kad pagerinčiau savo sveikatą?“ Vis dėlto yra dalykų bei įpročių, kuriuos merginos norėtų pakeisti dėl savo sveikatos pagerinimo.

Geriausi patarimai neturi vertės, jeigu jie lieka neįgyvendinti. Mokėkime pasirūpinti savo sveikata ir džiaukimės gera savijauta!

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Grunskienė

 

 

Random Posts