Kaip išsirinkti mokinio kuprinę, dėl kurios netektų nusivilti?

Prieš mokslo metus tėvai ruošia savo atžalas mokyklai, perka priemones. Jeigu auginate būsimą pirmoką, jums gali kilti ne vienas klausimas apie tai, kaip išsirinkti kuprinę. Siūlome keletą patarimų. Per sunki, netinkamai nešiojama kuprinė – dažniausia nugaros skausmo ir iškrypusio stuburo priežastis mokinių tarpe. Renkantis kuprinę svarbu nepamiršti kelių dalykų:  kuprinės svorio, dydžio, ergonomiškumo ir žinoma, grožio.  Tuščia kuprinė neturėtų sverti daugiau kaip 700 g pradinių klasių mokiniams ir daugiau kaip 1000 g vyresniųjų klasių mokiniams.  Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. moksleivio kūno masės. Neretai pasitaiko, kad mokinių kuprinių svoris viršija rekomenduojamą normą, dėl to vystosi laikysenos ydos. Kuprinės diržai turėtų būti platūs, reguliuojami, jei yra galimybė – paminkštinti (tuomet jie neįsirėš į pečius).  Nešant kuprinę, permestą diržu per vieną petį, vaikas skatinamas sulinkti, o tai gali lemti netaisyklingą laikyseną, raumenų pertempimą.

Geriausia rinktis kuprinę, kurios viduje yra keli skyriai – tai padės geriau paskirstyti kuprinės turinį. Nesirinkite itin didelių kuprinių. Patogu, kai kuprinės turi integruotus atšvaitus, tuomet nereikia jų pirkti ir kabinti papildomai. Nepamirškime renkantis kurpines, atsižvelgti ir į vaikų sveikatą.

 

Skaitykite daugiau: http://www.tavovaikas.lt/mokinys/pradinukas/kaip-issirinkti-mokinio-kuprine-del-kurios-netektu-gailetis.d?id=68490952

Random Posts