Kad vaikų dantukai būtų sveiki

Burnos higienos įpročių ugdymas turi tęstis visą gyvenimą – vos išdygus pirmajam dantukui iki gilios senatvės. Labai svarbu vaikus nuo pat mažų dienų mokyti tinkamos burnos ertmės higienos įpročių bei įgūdžių, o tam didelę įtaką turi tėvai, tinkamas jų pavyzdys. Todėl atsakomybę dėl jaunosios kartos sveikesnių dantų, turi jausti visi suaugusieji.

Specialistai pataria – pasibaigus dantų pastai neskubėkite pirkti vėl tokios pat, nes jūsų dantys „pripranta“ prie vienos dantų pastos, ir toliau naudojant tą pačią pastą, ji bus nebe tokia veiksminga kaip anksčiau. Dantų šepetėlį rekomenduojama keisti kas 2-3 mėnesius, žinoma, jeigu jis reguliariai naudojamas. Ar jau laikas keisti senąjį dantų šepetėlį nauju, galima nustatyti pagal šerelių kokybę – deformuoti šereliai nepatenka į tarpdančius, todėl palieka juose maisto likučių. Tarpdančių šepetėliai rekomenduojami vyresnio amžiaus žmonėms. Vaikams tarpdančių šepetėliai tikrai nėra reikalingi, o tarpdančių siūlai rekomenduojami nuo 10 metų, kadangi vaikų dantenos yra ypač jautrios.

Mokyklose taip pat daug dėmesio yra skiriama dantų priežiūrai, o juk bloga burnos higiena yra ne tik ėduonies, periodonto, taip pat virškinimo sistemos bei kraujotakos ligų rizikos veiksnys. Analizuojant vaikų profilaktinių patikrinimų duomenis galima teigti, kad šiandien vaikų dantų būklė yra labai prasta. Duomenys rodo, kad „Saulėtekio“ progimnazijoje tik 26 proc. vaikų yra sveiki dantys, skaičiai iškalbingi. Pavasarį progimnazijoje vykdome vaikų dantų higienos įgūdžių pamokos, kurių metu net praktiškai tai galime išbandyti visi norintys.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė

 

 

 

Random Posts