Ką turi žinoti kiekvienas vairuotojas, ketindamas kirsti geležinkelį

 

Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – VGI) praneša, jog šiais metais geležinkelio pervažose įvyko 4 automobilių ir bėginių transporto priemonių susidūrimai. Vieno iš minėtų geležinkelių transporto eismo įvykių (toliau – eismo įvykiai) metu, mirtinai traumuotas vidutinio amžiaus vyras, kuris įvažiavo į geležinkelio pervažą degant raudonam šviesoforo signalui. VGI atliktų eismo įvykių tyrimų metu nustatyta, jog pagrindinė, geležinkelio pervažose įvykstančių, eismo įvykių priežastis yra Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Raginame vairuotojus elgtis apdairiai ir būti atsakingais. Neretai bėgiais atvažiuojantis traukinys būna itin prastai matomas (didžiulę reikšmę tam turi prastos oro sąlygos), o jo greitis gali pasirodyti mažesnis negu yra iš tiesų. Itin svarbu suprasti tai, jog tamsiu paros metu traukinio mašinistas mato tik tiek, kiek apšviečia traukinio žibintai, o traukinio, važiuojančio 80 km/h greičiu, stabdymo kelias (panaudojus staigųjį stabdymą) siekia ~1,25 km, tad net ir pastebėjus kliūti ant geležinkelio bėgių, susidūrimas su ja, beveik visada, yra neišvengiamas.

VGI primena, jog būtina itin atidžiai elgtis geležinkelio pervažose ir šalia jų:

artėjant prie geležinkelio pervažos:

  • įvertinti kelio dangos būklę;
  • pasirinkti saugų greitį;

ketinant kirsti geležinkelio pervažą:

  • apsidairyti ir įsitikinti, jog nedega draudžiamasis šviesoforo signalas, o apsauginis geležinkelio užtvaras yra pakeltas;
  • geležinkelio pervažoje ir už jos nėra kliūčių, kurios priverstų sustoti joje;
  • neartėja bėginė transporto priemonė.

 

Transporto priemonei užstrigus geležinkelio pervažoje itin svarbu veikti greitai ir tiksliai:

  1. išlaipinti keleivius ir imtis visų veiksmų, kad transporto priemonė būtų pašalinta nuo geležinkelio bėgių;
  2. nepavykus patraukti transporto priemonės, informuoti traukinio mašinistą apie būtiną traukinio sustabdymą. Šviesiu paros metu – sukant ranką su ryškiaspalviu daiktu (pvz.: rūbu ar kt.), o tamsiu paros metu – šviesą skleidžiančiu daiktu (pvz.: mobiliuoju telefonu, žibintuvėliu ar pan.);
  3. nesant pakankamai laiko, atlikti traukinio mašinistą įspėjančius veiksmus, būtina, kaip įmanoma greičiau, pasišalinti iš transporto priemonės.

Saugokime save ir kitus!

Random Posts