Lengva, maloni ir veiksminga joga

Joga – tai gyvenimo įrankis, padedantis tausoti sveikatą, įveikti kliūtis, atrasti pusiausvyrą ir ramybę.  Jogos praktika suteikia galimybę pažinti ir susieti save su supančiu pasauliu, išmoko įveikti stresą, ligas, sugebėti neprarasti pusiausvyros ir tikėjimo vidine galia, išlaikyti darną ir atskleisti save kūryboje.

JOGOS PRINCIPAI

Apie jogą galima kalbėti ilgai ir sudėtingai, tačiau dažnai, kad būtų lengviau suvokti jos sistemą, nurodomi keli aiškūs ir suprantami principai: tinkami pratimai, tinkamas kvėpavimas ir atsipalaidavimas, meditacija ir, pageidautina, – tinkama mityba: paprasti, natūralūs, švieži ir kuo mažiau perdirbti, lengvai virškinami ir pasisavinami produktai, kuriuose yra visų būtinų elementų (baltymų, angliavandenių, mineralinių medžiagų, riebalų ir vitaminų).

KODĖL JOGA?

Joga yra labai naudingas užsiėmimas: pirma, jūsų kūnas bus fiziškai lieknas ir lankstus. Tai fizinis aspektas. Joga didina ištvermę, kūno lankstumą, mankština sąnarius, raiščius, padeda atsikratyti antsvorio, gerina kraujo apytaką, virškinimo, kvėpavimo sistemų darbą, lavina susitelkimo ir meditacijos įgūdžius, o tai stabdo senėjimo procesus.

Ne mažiau svarbus dvasinis ir jausminis: joga padeda atsikratyti įtampos ir nuraminti „šokinėjančią beždžionėlę“ – protą, kuris puldinėja nuo vienos problemos prie kitos. Joga – vienas iš geriausių įtampos, milžiniško sveikatos priešo, priešnuodžių. Manoma, kad skubančio žmogaus smegenyse per parą kyla 40–70 tūkstančių minčių, o realiai jam tereikia vos kelių tūkstančių.

Jogos užsiėmimų privalumai:

  • Reguliarios jogos treniruotės tonizuoja kūną ir visas jo funkcijas, todėl žmonės ima mažiau skųstis nugaros skausmais, virškinimo problemomis ar nuolatiniu šalčio pojūčiu, kuris atsiranda lėtėjant kraujotakai;
  • Jogos kompleksasyra pakankamai lankstus – užsiėmimuose atliekamos asanos (pratimai) turi kelis variantus, pritaikytus lankstiems ir mažiau judriems žmonėms;
  • Draugiška aplinka, kur žmonės gali pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi ir nuoširdžiai bendrauti.

 

Kviečiame visus į nemokamus jogos užsiėmimus, kurie prasidės kovo 8 d. ir vyks kiekvieną kovo antradienį 1715 val., Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, adresu: V. Kudirkos g. 27, Naujoji Akmenė.

Būtina išankstinė registracija (8 425 37541). Su savimi turėkite pledą, skirtą užsikloti atsipalaidavimo metu.

Parengė: Justina Kazickaitė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Kvietimas į jogos užsiėmimus

 

 

Random Posts