IŠTIRTAS AKMENĖS RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO

     

             Atsidarius naujam maudymosi sezonui, Savivaldybė užsako Akmenės rajone esančių maudyklų mikrobiologinius vandens tyrimus, kurie yra atliekami per kelis kartus. Šią vasarą yra tiriama 12 maudymosi vietų: Sablauskių, Pragalvio, Ramučių kaimo, Akmenės, Kivylių ir Kruopių tvenkinių, Ventos upės ties Ventos miestu, Ventos upės ties Papilės miesteliu, Vadaksties upės ties Klykolių kaimu, Pakalniškių tvenkinio vanduo. Taip pat tiriamas Naujosios Akmenės tvenkinio vanduo.

Maudyklų vandens kokybė yra vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Žarninių enterokokų gali būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius pateikė pirmuosius mikrobiologinių tyrimų protokolus. Rezultatai parodė, kad beveik visose maudymosi vietose vanduo atitinka reikalavimus. Tik Naujosios Akmenės tvenkinyje rasta žarninių enterokokų, kurių kiekis tris kartus viršija normą. Tokiame vandenyje maudytis nerekomenduojama.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

Random Posts