INFORMACIJA APIE IŠTIRTŲ ŠACHTINIŲ ŠULINIŲ VANDENS KOKYBĘ, KURĮ VARTOJA MAISTUI NĖŠČIOSIOS AR KŪDIKĮ IKI 6 MĖN. AMŽIAUS AUGINANČIOS ŠEIMOS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Akmenės skyrius (toliau- Skyrius) organizuoja, vertina bei teikia informaciją apie nėščiųjų ir kūdikių iki 6 mėn. amžiaus maisto gamybai vartojančių vandenį, tyrimų rezultatus.

Per 6 šių metų mėnesius iš pirminių asmens sveikatos priežiūros įstaigų  gauti 2 pranešimai apie nėščiąsias ir kūdikius iki 6 mėnesių amžiaus auginančias šeimas, kurių šachtinio šulinio vanduo yra naudojamas maistui. Akmenės rajono savivaldybėje ištirtas 2 šulinių vanduo, siekiant nustatyti taršą nitratais ir nitritais. Abiejų šulinių vanduo atitiko Lietuvos higienos normas HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“.

Nitratais ir nitritais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Šie pavojingi sveikatai teršalai nepašalinami vandenį virinant. Priešingai, išgaravus daliai vandens, teršalų  padaugėja. Į kraują patekę azoto junginiai lengviau jungiasi su hemoglobinu negu deguonis, dėl to sutrinka deguonies pernešimas į audinius. Tai ypač pavojinga kūdikiams, kuriuos gali ištikti mirtinai pavojingas deguonies bado priepuolis.

Primename, kad nėščiosios ar šeimos turinčios kūdikių iki 6 mėn. amžiaus apie maistui naudojamą šulinio vandenį turi pranešti savo šeimos gydytojui, kuris apie tai praneša NVSC. Pagal gautą pranešimą NVSC organizuoja šulinio vandens tyrimus. Šioms šeimoms tyrimai vieną kartą atliekami valstybės lėšomis, tad nei už mėginio paėmimą, nei už ištyrimą mokėti nereikia.

Random Posts