Gripo epidemija rajone dar neatšaukiama!

SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS RAJONE

2016-02-15

Teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos aptarnaujamos teritorijos savivaldybės Gripo (J10–J11) atvejų skaičius Ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (J00–J06) atvejų skaičius Gripo (J10–J11) ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (J00–J06) atvejų skaičius Rodiklis

(gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo

takų infekcijų atvejų skaičius 10 tūkst.

gyventojų per savaitę)

 

 

 

 

Iš viso 0–17 metų Iš viso 0–17 metų Iš viso 0–17 metų
  70 35 327 250 397 285 188,1

Parengė: Šiaulių VSC Akmenės skyrius

 Didėjant sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, specialistai dar kartą įspėja gyventojus: pajutus pirmuosius peršalimo ligos ar į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, čiaudulį, galvos, raumenų skausmus ir pan.), būtina likti namuose, nevykti į darbą ar mokyklą, kad neišplatintumėte ligos sukėlėjų ir neužkrėstumėte sveikų žmonių. Sergantis žmogus gripo virusą platina 5–7 dienas nuo ligos simptomų atsiradimo.

Šiuo metų laikotarpiu daug laiko praleidžiame uždarose patalpose, todėl rekomenduojama kuo dažniau vėdinti ir valyti patalpas drėgnuoju būdu. Labai svarbu, kad įstaigų personalas nedirbtų ar neitų į mokyklą turėdami gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų simptomų. Taip pat kuo dažniau plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, masinių žmonių susibūrimo vietų, kosint ar čiaudint prisidengti burną vienkartine nosinaite, neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos. Siekiant apsaugoti save ir kitus, rekomenduojama ryšėti vienkartines kaukes.

Kaip ir kiekvienais metais, didžiąją dalį visų susirgusiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sudaro ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai. Šie susirgimai labai lengvai plinta vaikų kolektyvuose, todėl itin svarbu, kad sergantys vaikai neitų į kolektyvus. Tai priklauso ir nuo pačių tėvų sąmoningumo. Taigi  rekomenduojama:

  • Svarbu laikytis asmens higienos, t. y. tinkamai ir dažnai plauti rankas muilu, su savimi turėti vienkartinių servetėlių arba nosinių, kosėjant ar čiaudint burną prisidengti ne delnais, o vienkartine nosine, alkūnės linkiu ir nusisukti nuo kitų žmonių, panaudotas vienkartines nosines išmesti ir nusiplauti rankas.
  • Apranga ir avalynė turi atitikti aplinkos temperatūrą, t. y. kad nebūtų per šalta ar per šilta, o kojos nebūtų sušlapusios.
  • Pajutus ligos simptomus – kreiptis į gydytojus.

 

Parengė: Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė

 

 

Random Posts