FIZINIO AKTYVUMO NAUDA

Fizinis aktyvumas yra svarbi sveikos gyvensenos dalis. Judėjimas naudingas tiek jaunam, tiek senam žmogui.  Fizinę veiklą galima derinti su laisvalaikio leidimu, darbu. Fiziniai pratimai neturi būti varginantys. Užsiimant fizine veikla yra svarbiausia – fizinį aktyvumą vertinti kaip gerą sveikatos stiprinimo galimybę, o ne kaip nepatogumą ar trukdį.

Fizinio aktyvumo nauda:

Fiziškai neaktyvūs žmonės mažiausiai dukart dažniau serga širdies ligomis nei tie, kurie fiziškai aktyvūs.  Fizinis krūvis mažina bendro cholesterolio ir „blogojo” cholesterolio kiekį kraujyje ir didina „gerojo” cholesterolio kiekį. Fiziniai  pratimai net po persirgto miokardo infarkto pagerina savijautą, mažina pakartotinio infarkto bei mirties riziką, padeda reguliuoti kraujospūdį, mažina jo padidėjimą. Pratimai padeda apsisaugoti nuo kaulų išretėjimo, treniruoja raumenis, palaiko sveikus ir lanksčius sąnarius. Aktyvūs žmonės rečiau serga storosios žarnos ir kitų organų vėžiu. Fiziniai pratimai mažina gliukozės kiekį kraujyje, jei sergate cukriniu diabetu, didina jautrumą insulinui ir saugo nuo šios ligos išsivystymo. Fizinis krūvis padeda mažinti antsvorį, gerina raumenų, odos tonusą ir išvaizdą. Reguliarūs pratimai ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresą, depresiją, gerina miegą: padeda greitai užmigti ir išmiegoti visą naktį. Jūs būsite geresnės nuotaikos ir vėl jausitės kaip vaikystėje.

Judrūs užsiėmimai padeda puikiai praleisti laisvalaikį su šeima ir draugais.

  • Jei vaikščiojate – eikite vidutiniu žingsniu mažiausiai 10 minučių.
  • Vietoje lifto lipkite laiptais.
  • Nuvalykite dulkes nuo savo seno dviračio ir nusipirkite šalmą – mėgaukitės pasivažinėjimu gryname ore, o jūsų širdis tuo tarpu labai sustiprės.
  • Namų ruošos darbai, darbas kieme ir sode – puikiai papildo fizinį aktyvumą, nes dirba ir rankos, ir kojos.
  • Vidutinio sunkumo ruošos darbai gali būti priskaičiuojami prie bendro fizinio aktyvumo laiko.

Pasirinkite tokį veiklos pobūdį, kuris jums labiausiai tinka:

  • 30 minučių kasdien. Galima 2 kartus po 15 minučių, 3 kartus po 10 minučių;
  • 40 minučių 5 kartus per savaite;
  • 1 valanda ar daugiau 3 kartus per savaitę.

Būkime aktyvūs ir sveiki.

 

Random Posts