EUROPOJE BALANDŽIO 24–30 D. MINIMA EUROPOS IMUNIZACIJOS SAVAITĖ

Europoje balandžio 24–30 d. minima europos imunizacijos savaitė, kurios pagrindinis tikslas – skatinti imunizaciją kaip gyvybiškai būtiną norint užkirsti kelią vakcinomis kontroliuojamoms ligoms ir saugoti žmonių gyvybes.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, skiepai kasmet išsaugo milijonus gyvybių ir yra plačiai pripažįstama kaip sėkmingiausia ir ekonomiškai efektyviausia sveikatos intervencija. Tad šiemet imunizacijos savaitė pasitinkama šūkiu „vakcinos veikia“.

Skiepai apsaugo nuo susirgimų, neįgalumo ir mirties nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų, pavyzdžiui, gimdos kaklelio vėžio, tymų, plaučių uždegimo, difterijos, stabligės ir daugelio kitų.

PSO rekomenduoja išlaikyti ne mažesnes kaip 90 proc. vaikų skiepijimo apimtis visoje Lietuvoje ir kiekvienoje savivaldybėje, o nuo tymų ir raudonukės – ne mažesnes kaip 95 proc. Deja, jeigu vaikų paskiepijama mažiau, mūsų nebesaugo kolektyvinis imunitetas.

Pasaulinės imunizacijos savaitės proga rekomenduojame kartu savo šeimos gydytoju įvertinti savo imunizacijos būklę ir persirgtas skiepais valdomas ligas. Taip pat rekomenduojama pasitikslinti, nuo kurių užkrečiamųjų ligų galima pasiskiepyti ligonių kasų apmokamomis vakcinomis bei kada paskutinį kartą skiepijotės.

Nors PSO rekomenduoja skiepus visų amžiaus grupių žmonėms, ypač raginame atkreipti dėmesį į vaikų skiepijimų būklę. Jeigu paaiškės, kad vaikas dar nepaskiepytas nuo visų ligų, nuo kurių priklauso pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, šeimos gydytojas jam sudarys individualų skiepijimų planą ir kartu su tėveliais pasirinktu laiku jį paskiepys. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad kasmet atsiranda naujų galimybių apsaugoti savo vaikus juos paskiepijant nuo užkrečiamųjų ligų.

Pasiskiepykime ne vien tam, kad patys nesirgtume. Skiepais galime apsaugoti ir kitus, kurie dar per jauni skiepams, kurie negali būti paskiepyti, arba tuos, kurių vakcinos neapsaugo.

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

 

Random Posts

  • Pasaulinė hepatito diena

    Liepos 28-ąją  minėsime Pasaulinę hepatito dieną. Virusiniai hepatitai – tai skirtingų virusų (A, B, C, D, E) sukeliami kepenų uždegimai, […]

  • Nemokama nuotolinė paskaita
  • KAD VAIKUI DANTŲ VALYMAS TAPTŲ ĮPROČIU

    Jau ankstyvoje vaikystėje išugdytas vaiko įprotis rūpintis savo dantimis yra labai svarbus tolimesniam gyvenimui – gyvenimui be ėduonies. Sveika šypsena […]

  • Pasaulinė sveikatos diena

      Pasaulinė sveikatos diena Akmenės gimnazijoje, minint Pasaulinę sveikatos dieną, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pravedė sveikatos ugdymo mokymus ,,Fizinis aktyvumas‘‘ […]