DĖL SUAUGUSIŲ ASMENŲ SKIEPIJIMO NUO DIFTERIJOS

Lietuva, kaip ir kitos Rytų Europos šalys, įvardijama kaip difterijos didelės rizikos šalis, nors jau dešimtmetį nebuvo registruota susirgimų difterija. Paskutiniai difterijos atvejai Lietuvoje registruoti 2008 metais (du ligos atvejai, iš jų vienas –mirties) ir 2011 metais (1 atvejis). Pastaraisiais metais infekcija registruota ir Norvegijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje.
Siekiant apsisaugoti nuo difterijos asmenims, keliaujantiems į endemines difterijos šalis, ULAC  (užkrečiamų ligų ir AIDS centro) medikai rekomenduoja įsitikinti ar esate pilnai skiepyti difterijos vakcina – ar reikalinga revakcinacija.
Suaugusiems asmenims skiepus nuo difterijos rekomenduojama atnaujinti kas 5-10 metų, kad būtų išlaikyta patikima ir ilgalaikė apsauga. Pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą asmenys nuo 26 metų amžiaus nuo difterijos (skiepijama kartu su stabligės komponentą turinčia vakcina) skiepijami valstybės lėšomis. Norintiems pasiskiepyti rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Akmenės visuomenės sveikatos biuro informacija parengta

remiantis ULAC pranešimu

Random Posts