DĖL PAVASARINĖS LAUKINIŲ GYVŪNŲ VAKCINACIJOS NUO PASIUTLIGĖS

Užkečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) š. m. balandžio 11 d. pradėjo vykdyti pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės (iš orlaivių). Planuoja laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti š. m. gegužės mėnesio pabaigoje.

Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojami jaukai su gyva per oraline vakcina „Lysvulpen“, vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje adresu: http://vetlt1.vet.lt/vr/pdf/RV0942.pdf. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 dozių. Jaukai su vakcina mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis – Lenkija, Baltarusija ir dalyje Latvijos (pasienyje su Rokiškio ir Zarasų rajonais).

Atkreipkite dėmesį, kad rastų jaukų negalima liesti. Jei vakcina atsitiktinai patektu ant odos, nedelsiant reikia ją nuplauti su dideliu kiekiu vandens ir muilu bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT.

Random Posts