DANTŲ VALYMO TIESOS….

Kasdieninė burnos ertmės priežiūra – pirmas žingsnis norint turėti sveikus dantis ir gražią šypseną. Nuolat susidarančios dantų apnašos ir jose esančios bakterijos yra pagrindinės dantų ėduonies atsiradimo priežastys. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitęs iš visų burnos ligų. Dantų ligų profilaktika ir viena pagrindinių jos dalių – burnos higiena – bus efektyvesnė, jei dantimis bus rūpinamasi nuo pat ankstyvos vaikystės.

Kiekvienais metais analizuojant vaikų profilaktinio sveikatos pasitikrinimo duomenis – verčia sunerimti vis blogėjanti vaikų sveikata. Iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje besimokančių vaikų tik 26 proc. yra visiškai sveiki. Susirūpinimą kelia sparčiai blogėjanti vaikų dantų padėtis. Su progimnazijos pirmokais spalio mėnesį, buvo mokomasi burnos higienos paslapčių, taisyklingai valyti dantis, bandė atskirti dantukų „draugus“ nuo „priešų“. Visi atidžiai klausė visuomenės sveikatos priežiūros specialistės ir teisingai atsakę į užduodamus klausimus buvo apdovanoti prizais.

Visi norime, kad mūsų vaikai būtų sveiki, gražūs ir patirtų kuo mažiau streso, todėl rūpinkimės vaikų sveikata nuo pat mažens.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė

 

 

Random Posts