DANTŲ ĖDUONIES PROFILAKTIKA

Dantų ėduonis šiandien užima lyderio pozicijas dantų ligų sąraše. Nepaisant to, kad yra pakankamai daug informacijos apie dantų ėduonį, žmonės vis dar lengvabūdiškai žiūri į šią ligą ir odontologą aplanko tik tada, kai suskausta dantis. Ekspertai mano, jog ėduonies profilaktika – vienas iš patikimiausių ir efektyviausių būdų išvengti dantenų, dantų ir kitų organų ligų.
Iš kur atsiranda dantų ėduonis?
Dantų ėduonis atsiranda dėl daugelio lemiančių veiksnių. Gyvenimo būdo ypatumai, neigiama aplinka, genetiškai paveldėtas polinkis, mitybos įpročiai, stresas ir žalingi įpročiai. Vandens savybių ypatumai tam tikrose vietovėse taip pat gali būti provokuojančiu faktoriumi. Vitaminų ir mineralų disbalansas, kritinės maisto temperatūros, bloga burnos higiena, dėl dantų apnašų ir akmenų sutrinka dantų emalis, dėl to prasiskverbia bakterijos, sukeliančios ėduonies vystymąsi.

Simptomai:

  • Dantų jautrumas.
  • Dantų skausmas.
  • Danties emalio nutrupėjimas.

 Kas yra dantų ėduonies profilaktika?

  • Subalansuota mityba – dantų ir viso organizmo sveikatos garantas bet kokiame amžiuje. Išmokite tinkamos burnos higienos ir nepamirškite to išmokinti savo vaiką. Nereikėtų menkinti rekomendacijų dėl dantų valymo laiko, valymo judesių įvairovių – tai taip pat yra dantų ėduonies profilaktika.
  • Vėliau yra rekomenduojama periodiškai lankytis pas higienistą, kuris efektyviausiai pašalins dantų apnašas ir akmenis. Taip pat reguliarūs vizitai pas odontologą gali padėti aptikti ėduonį pradiniuose vystymosi etapuose.
  • Svarbų vaidmenį ėduonies profilaktikoje užima mikroelementas fluoras, kurį galima rasti maisto produktuose, vandenyje, dantų pastoje. Saikingas fluoro kiekis organizme stiprina dantų emalį, mažina ėduonies riziką.

 

Trumpas video kaip teisingai valytis dantis:

https://www.youtube.com/watch?v=TT4yG3sZuL4

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

 

Random Posts