Dailės terapija – tai raktas į save ir mus supantį pasaulį

 

Kada paskutinį kartą laikėte rankoje teptuką? Dauguma iš mūsų tai darėme labai seniai, per piešimo pamokas. Ir tose pamokose dažniausiai nebuvo kalbama apie saviraišką spalvomis. Už tat šiandien vis dažniau iš psichologų girdime apie meninės saviraiškos poveikį žmogui, apie vieną iš meno terapijos rūšių – dailės terapiją. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, sausio 26 dieną, buvo vykdomas dailės terapijos užsiėmimas, skirtas žmogaus fizinei ir psichikos sveikatai stiprinti.

Kokiais tikslais yra taikoma dailės terapija?

Dailės terapijasveikatinimo veikla. Tai būdas reikšti savo mintis, jausmus ir potyrius piešiant, tapant. Užsiėmimų metu padedama žmogui įsijungti į kūrybinį procesą bei jį panaudoti ugdant save, sprendžiant psichologines problemas, vidinius ir tarpasmeninius konfliktus.

Užsiėmimo metu dalyviams padedama pažinti ir priimti save bei rasti sau svarbius atsakymus esamoje gyvenimo situacijoje. Tai gali būti susiję su savo asmenybės ugdymu, su sudėtingų santykių koregavimu, su įvairių baimių ir savęs ribojimų įveikimu, su pasitikėjimo savimi ugdymu, kūrybiškumo lavinimu, savęs ir savo jausmų pažinimu.

Dailė yra galinga žmonių suartėjimo priemonė, savotiškas tiltas tarp specialisto (psichologo) ir dalyvio. Tai ypač vertinga esant tarpusavio susvetimėjimo atmosferai, kai sunkiai užmezgami kontaktai, kai reikia bendrauti ypač sunkiu ir delikačiu klausimu.

 

Justina Kazickaitė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

 

 

 

Random Posts