BURNOS VĖŽYS – SIMPTOMAI IR PRIEŽASTYS

BURNOS VĖŽYS – tai viena pavojingiausių burnos ertmės ligų. Laiku nepradėtas gydyti burnos vėžys gali tapti mirtina liga, o simptomus pastebėti ne visuomet paprasta.
Dažniausiai burnos vėžys yra pastebimas tuomet, kai kurioje nors burnos ertmės vietoje atsiranda neišnykstantis skausmas ir patinimas. Vėžys gali atsirasti bet kurioje burnos ertmės dalyje: lūpose, liežuvyje, vidinėje žandų pusėje, gomuryje; taip pat sinusuose bei gerklėje.

BURNOS VĖŽIO PRIEŽASTYS:

Alkoholio ir rūkalų vartojimas yra pagrindinės priežastys burnos vėžiui atsirasti. Jei pacientas reguliariai rūko arba piktnaudžiauja alkoholiu, burnos vėžio tikimybė padidėja maždaug 6 kartus, tačiau ir rūkantiems ir vartojantiems alkoholį rizika susirgti padidėja net iki 15 kartų.
Tarp papildomų rizikos faktorių yra ir genetika (vėžio atvejai šeimos istorijoje) ir įprotis daug laiko praleisti saulėje, nesisaugant nuo kenksmingų UV spindulių. Tai ypač pavojinga vaikams.

BURNOS VĖŽIO SIMPTOMAI:

Į pagrindinių burnos vėžio simptomų sąrašą patenka:

  • Kitomis priežastimis nepaaiškinamas kraujavimas burnos ertmėje;
  • Nervų ir audinių “atbukimas” burnos ertmėje, kai toje vietoje nejaučiamas skausmas, prisilietimas, kyla sunkumų tą vietą judinti;
  • Vizualiai matomi, neįprasti patinimai, gumbai, sušiurkštėję paviršiai, yrantys audiniai lūpose, dantenose arba kitose burnos ertmės vietose;
  • Raudonų, violetinių arba baltų “dėmių” atsiradimas burnos ertmėje;
  • Neišnykstantis, lėtinis skausmas veido, kaklo arba burnos ertmėje;
  • Lėtai gyjančios (virš 2 sav.) žaizdos burnoje;
  • Jausmas, jog kažkas nuolat įstrigę gerklėje;
  • Sunkumas kramtant ir ryjant maistą, kalbant, judinant veido raumenis;
  • Akivaizdus ir greitas svorio netekimas.

Atsiradus bent vienam šių simptomų, rekomenduojame nedelsiant apsilankyti pilnai burnos ertmės apžiūrai artimiausiame odontologijos kabinete, centre.

GYDYTOJO ODONTOLOGO REKOMENDACIJA:

Net ir pastebėjus kai kuriuos nerimą keliančius vėžio simptomus, rekomenduojame nepanikuoti – tai gali būti dantenų ligos sukelti simptomai.
Bet kuriuo atveju, apie šiuos požymius rekomenduojame informuoti savo gydytoją odontologą. Tam, kad išvengti šių ir panašių simptomų, rekomenduojame nuolatinę burnos priežiūrą bei reguliarius vizitus pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.

Egzistuoja tūkstantis ligų, bet sveikata tėra viena. Saugokime ir mylėkime save.

Random Posts