BŪKIM AKTYVŪS IR BŪSIME SVEIKI!

 

Šiandien, Pasaulio sveikatos organizacija, fizinio aktyvumo stoką išskiria kaip atskirą sveikatos problemą. Judėjimo naudą supranta visi, nemažai žmonių nuolatos pasižada pradėti sportuoti. Būti sveikam – natūralus žmogaus troškimas ir apie tai būtina galvoti nuo mažens.

Svarbiausias periodas vaikui harmoningai tobulėti yra mokyklinis: fiziniai pratimai ne tik sustiprina jo sveikatą, bet ir padeda geriau mokytis, lavina mąstymą. Manoma, kad mokinys turi ne mažiau kaip 1,5 valandos per dieną būti fiziškai aktyvus. Jau pradinėse klasėse vaikai turėtų suprasti, jog sveikatą reikia tausoti, jos negalima švaistyti. Tačiau sveikas žmogus, tuo labiau moksleivis, retai kada susimąsto apie savo sveikatą. Mokslininkų pastebėta, jog pradėję lankyti mokyklą, vaikai juda dvigubai mažiau negu ikimokyklinukai.

„Saulėtekio“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai aktyviai diskutavo ir piešdami pristatė  jiems žinomas sporto šakas. Pasirodo, kad vaikai žino labai daug sporto šakų ir daromą naudą sveikatai, tačiau aktyviai sportuojančių nėra daug. Neapsisprendusiems kurią sporto šaką rinktis ši akcija turėjo pasitarnauti ir padėti išsirenkant aktyvią laisvalaikio praleidimo formą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gitana Ribinskienė

 

 

 

 

Random Posts

  • Pasaulinė sveikatos diena
  • Akcija „ Apibėk mokyklą“

    Sveikatos ir ligų prevencijos centras (SMLPC) inicijavo akciją „Apibėk mokyklą“. Prie šios akcijos prisijungė ir Naujosios Akmenės vaikų lopšelis-darželis „Atžalynas“. […]

  • Su kovo 8-aja!

                                            […]

  • Sveikas maistas – vitaminų šaltinis

    Akmenės gimnazijoje 1-4 klasių mokiniams ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis‘‘ ugdytiniams  balandžio mėnesį visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė sveikatos valandėles […]