BŪK MATOMAS – BŪSI SAUGUS

 

Lapkričio mėn. 19 d.  Akmenės gimnazijos ikimokykliniame ugdymo skyriuje „Gintarėlis“ lankėsi policijos bičiulis Amsis bei Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnė Aušrinė Šarauskienė. Policijos pareigūnė kartu su vaikais aptarė kelių eismo taisykles ir kodėl jų reikia laikytis, kokie galimi pavojai kelyje, kodėl per gatvę reikia pereiti kartu su suaugusiais. Vaikams buvo priminta atšvaito svarba bei kaip taisyklingai nešioti atšvaitą.

Pagrindinės atšvaitų nešiojimo taisyklės:

  1. Atšvaitas turi būti prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.
  2. Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai dedami iš dešinės pusės (dešiniarankiams).
  3. Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo. Atkreipkite dėmesį, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus.
  4. Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Prisegti ar prisiūti prie vaiko drabužių arba prikabinti prie kuprinės atšvaitai „apšviečia“ vaiką 130-140 m atstumu nuo automobilio.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Laura Valentinaitė

Random Posts