Birželio 6 dieną, Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, vykdant „Priklausomybių, smurto, savižudybių mažinimo ir prevencijos 2018 metų programą“ vyko paskaita – „Savižudybių prevencija“ – „vartininkų“ mokymai.

Birželio 6 dieną, Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, vykdant „Priklausomybių, smurto, savižudybių mažinimo ir prevencijos 2018 metų programą“ vyko paskaita – „Savižudybių prevencija“ – „vartininkų“ mokymai. Paskaitą vedė Marijus Lopaitis. Šiuose mokymuose dalyvavo socialiniai pedagogai ir socialiniai darbuotojai. „Vartininkai“ – tai asmenys, kurie savo darbe yra apsupti daugybės kitų žmonių, todėl turi didesnę tikimybę sutikti asmenį, galvojantį apie savižudybę, mėginusį nusižudyti arba patyrusį artimojo savižudybę. Tai – medikai, pareigūnai, ugniagesiai, pedagogai, socialiniai darbuotojai ir t.t. Savižudybių intervencijos įgūdžių mokymų tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti savižudybės riziką ir suteikti jam būtiną pagalbą, užtikrinant saugumą. Mokymuose mokoma atpažinti reikšmingus ženklus, rodančius savižudybės riziką, kaip kalbėtis su tuo asmeniu ir kaip jį nukreipti į reikiamus specialistus.

Po šių mokymų specialistai įgijo šiuos įgūdžius: atpažinti savižudybės riziką; pradėti pokalbį apie savižudybę; nukreipti tęstinės pagalbos.

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

 

 

 

Random Posts