Birželio 26 – oji Tarptautinė kovos su narkomanija diena

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad 1987 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja birželio 26-ąją paskelbė Tarptautine kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena. Narkomanija – viena iš svarbiausių bei opiausių problemų, itin paplitusių šiuolaikinėje visuomenėje. Jungtinių Tautų Narkotikų kontrolės ir Nusikalstamumo prevencijos biuras (UNODC) kasmet organizuoja kampanijas, kurių tikslas informuoti visuomenę apie pasaulinę narkotikų problemą. Sveikata – yra nuolatinė pasaulinės narkotikų kampanijos tema. „GALVOK APIE SVEIKATĄ, O NE APIE NARKOTIKUS“!

Kampanijos tikslas – informuoti visuomenę, o ypač jaunimą, apie žalingas pasekmes, kurias gali sukelti tarptautiniu mastu kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimas. Jungtinių Tautų narkotikų konvencija yra apibrėžusi daugiau nei 100 narkotinių medžiagų: tai kanapės ir kanapių derva, opiumas, morfijus, heroinas, natūralūs ir sintetiniai opiatai. Pastebėtina, kad narkotinės ir psichotropinės medžiagos labai trukdo psichologiniam ir emociniam žmogaus vystymuisi – ypač tai pasakytina apie jaunus žmones.

Pasaulinė kampanija kviečia jaunus žmones saugoti savo sveikatą. Prie šios kampanijos taip pat gali prisijungti tėvai, mokytojai, kiti suinteresuoti asmenys. Mes visi galime suvaidinti svarbų vaidmenį, propaguodami sveiką gyvenimo būdą savo bendruomenėse.

Parengė Justina Kazickaitė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Informacijos šaltinis: http://www.vpsc.lt/

Random Posts