BALANDŽIO 7-OJI – PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA

 

2020 m. balandžio 7 d. – tai diena, kai reikia paminėti slaugytojų ir akušerių darbą ir priminti pasaulio gyventojams apie ypatingą šių darbuotojų vaidmenį palaikant sveiką pasaulį. Slaugytojai ir kiti sveikatos priežiūros darbuotojai yra COVID-19 kovos fronto priešakyje – teikia aukštos kokybės, pagarbų gydymą ir priežiūrą, veda dialogą su bendruomene, kad išspręstų klausimus ir baimes, o kai kuriais atvejais renka duomenis klinikiniams tyrimams.

2020 metai yra paskelbti tarptautiniais slaugytojų ir akušerių metais. Pasaulinės sveikatos dienos metu  ypač akcentuojama dabartinė slaugos būklė visame pasaulyje, PSO teikia  rekomendacijas dėl slaugos specialistų ir akušerių darbo jėgos stiprinimo.

Pasaulinė sveikatos organizacija primena, jei norėsime pasiekti nacionalinius ir pasaulinius tikslus, susijusius su visuotine sveikatos apsauga, motinų ir vaikų sveikata, infekcinėmis ir neužkrečiamosiomis ligomis, įskaitant psichinę sveikatą, pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir reagavimą į jas, pacientų saugą ir rūpinimąsi jais, itin svarbus vaidmuo tenka slaugytojams ir akušeriams.

Svarbu paminėti, jog  Akmenės rajono savivaldybėje 2017 metais praktikuojančių slaugytojų buvo 105 asmenys, 2018 m. – 104 darbuotojai, o 2019 m. pabaigoje – 102 slaugytojai (išankstiniai duomenys).

 

Straipsnyje panaudota Higienos instituto ir Pasaulinės sveikatos organizacijos informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

 

Random Posts