BALANDŽIO 25 D. – GEGUŽĖS 1 D. MINIMA IMUNIZACIJOS SAVAITĖ

 

Europos imunizacijos savaitės tikslas: atkreipti dėmesį į specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą. Vakcina – medicininis preparatas, skirtas įgyti imunitetui nuo infekcinės ligos. Ji laikoma viena iš efektyviausių sveikatos išsaugojimo priemonių per visą žmonijos istoriją. Imituodama natūralią infekciją, vakcina parodo imuninei sistemai ligos sukėlėją, prieš kurį imuninė sistema pagamina antikūnus ir kitus gynybos mechanizmus.

Sukūrus vakcinas, pasaulis pasikeitė neatpažįstamai: buvo likviduoti raupai, sėkmingai vykdoma poliomielito likvidavimo programa, prasidėjo tymų likvidavimo programa, žymiai sumažėjo sergamumas difterija, stablige, virusiniu hepatitu B, raudonuke ir daugeliu kitų vakcinomis valdomų ligų. Dabar vakcinomis galima kontroliuoti 28 ligas. PSO duomenimis, vakcinos kasmet išsaugo mažiausiai du milijonus gyvybių.

Skiepijimas – natūralus ir saugus procesas. Tačiau pakankamai dažnai laikraščių straipsniuose ir televizijos programose yra vaizduojamas vakcinų keliamas siaubas. Pavojingiausia, kad paaiškinimai šiose istorijose yra pateikiami labai įtikinama forma, žaidžiant žiūrovų ar skaitytojų emocijomis, bet ne mokslų pagrįstais faktais. Daugiau informacijos apie vakcinų mitus ir moksliškai pagrįstus faktus skaitykite čia

Vakcinacija neša ne tik finansinę, bet ir moralinę vertę, skiepijimas yra siejamas su geresne sveikata ir gyvenimo kokybe!

 

Parengė: Justina Kazickaitė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

 

Random Posts