Balandžio 20 – 25 d. IMUNIZACIJOS SAVAITĖ

Dešimtą kartą Europoje balandžio 20 – 25 dienomis bus minima Europos imunizacijos savaitė, kurios tikslas: atkreipti dėmesį į specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą. Vakcina – medicininis preparatas, skirtas įgyti imunitetui nuo infekcinės ligos. Ji laikoma viena iš efektyviausių sveikatos išsaugojimo priemonių per visą žmonijos istoriją. Imituodama natūralią infekciją, vakcina parodo imuninei sistemai ligos sukėlėją, prieš kurį imuninė sistema pagamina antikūnus ir kitus gynybos mechanizmus.

Sukūrus vakcinas, pasaulis pasikeitė neatpažįstamai: buvo likviduoti raupai, sėkmingai vykdoma poliomielito likvidavimo programa, prasidėjo tymų likvidavimo programa, žymiai sumažėjo sergamumas difterija, stablige, virusiniu hepatitu B, raudonuke ir daugeliu kitų vakcinomis valdomų ligų. Dabar vakcinomis galima kontroliuoti 28 ligas. PSO duomenimis, vakcinos kasmet išsaugo mažiausiai du milijonus gyvybių.

Skiepijimas – natūralus ir saugus procesas. Tačiau pakankamai dažnai laikraščių straipsniuose ir televizijos programose yra vaizduojamas vakcinų keliamas siaubas. Pavojingiausia, kad paaiškinimai šiose istorijose yra pateikiami labai įtikinama forma, žaidžiant žiūrovų ar skaitytojų emocijomis, bet ne mokslų pagrįstais faktais. Daugiau informacijos apie vakcinų mitus ir moksliškai pagrįstus faktus skaitykite čia.

Vakcinacija neša ne tik finansinę, bet ir moralinę vertę, skiepijimas yra siejamas su geresne sveikata ir gyvenimo kokybe. Todėl Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina domėtis vakcinomis iš patikimų šaltinių bei primena, kad balandžio 23 dieną nuo 11 val. galite stebėti tiesiogiai transliaciją apie imunoprofilaktikos svarbą per Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro puslapį: www.ulac.lt .

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Justina Kazickaitė

Random Posts