APIE SAUGUMĄ VAIKAMS!

Kartais norisi aplink vaiką sukurti nematomą apsaugos ratą, kad jo niekas nenuskriaustų. Rato sukurti neįmanoma, tačiau išmokyti pasisaugoti pačiam – ne tik įmanoma, bet ir būtina.

Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Atžalynas“ skyriuje „Žvaigždutė“, su vaikų draugu, policininku  Amsiu mokėme vaikus, kad eiti per gatvę galima tik degant žaliai šviesoforo šviesai, o jei jo nėra, – tik per pėsčiųjų perėją. Kad net einant pėsčiųjų perėja būtina praleisti artėjantį automobilį, nes ir prieš perėją jis gali nesustoti. Prieš einant būtina įsitikinti, ar visi automobiliai pravažiavo. Kad per gatvę, visais atvejais galima eiti tik tuomet, kai visi automobiliai visiškai sustoję.

Artėja vasara, mažyliai daug laiko praleidžia lauke, važinėja dviračiu, žaidžia, važiuoja automobilyje ir pan. Kad būtum saugus,  reikia laikytis nemažai taisyklių. Pasikartojome saugaus elgesio taisykles ir raginome jų laikytis. Skatinome vaikus būti atsakingus,  pajusti atsakomybę už savo elgesį ir sveikatą, suvokti galimus pavojus aplinkoje.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Bogdelienė

Random Posts

Parašykite komentarą