AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MAUDYKLŲ KOKYBĖ – PUIKI!

Vasara neįsivaizduojama be paplūdimių ir saulės teikiamų malonumų. 2016 m. birželio 23 d. atlikti vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai atskleidė, kad Akmenės rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybė – puiki! Taigi galime čiupti rankšluosčius ir leistis į vandens pramogas!

Prasidedant maudynių sezonui, verta nepamiršti, kad geras laikas prie vandens neatsiejamas nuo saugumo. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti pamačius skęstantį žmogų.

Labai svarbu nepalikti mažamečių vaikų be priežiūros šalia vandens telkinių. Nestovėkite patys ir neleiskite vaikams žaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas. Patariama nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose.

Venkite maudynių iškart po valgio. Taip pat nepamirškite, kad vartoti alkoholinius gėrimus viešose vietose – draudžiama, paplūdimys – ne išimtis. Eidami į paplūdimį su savimi būtinai turėkite geriamo vandens.

Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis. Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite pagalbą telefonu 112. Po to apsidairykite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo priemonės (gelbėjimo rato, valties ir kt.) arba kokio nors daikto, kuris neskęsta (kamuolio, čiužinio ir t.t.).

Įsidėmėkite, kad gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai. Labai svarbu išlikti ramiam, ištraukus žmogų paguldyti jį saugioje vietoje. Jei žmogus nepatyrė stuburo traumos, jį paguldykite ant nugaros ant lygaus ir kieto pagrindo. Patikrinkite ar jis kvėpuoja. Jei žmogus nekvėpuoja, būtina pradėti pradinį gaivinimą:

  • Atverkite kvėpavimo takus atlošiant galvą, atlikite krūtinės ląstos paspaudimus ir įpūtimus santykiu 30:2 (po 30 krūtinės ląstos paspaudimų daromi 2 įpūtimai).
  • Pradinis gaivinimas tęsiamas tol, kol atvyks greitoji medicinos pagalba ar atsiranda gyvybės požymiai (kvėpavimas ir širdies veikla).

Atvykus greitosios medicininės pagalbos darbuotojams, nukentėjusiojo gaivinimą perims specialistai.

Linkime Jums saugios vasaros!

Random Posts