Akmenės rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimo teikiamomis profilaktinės sveikatos priežiūros paslaugomis ir dalyvavimo vykdomose prevencinėse programose tyrimo apibendrinimas

Siekiant įvertinti Akmenės rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimą teikiamomis profilaktinės sveikatos priežiūros paslaugomis ir jų galimybes bei poreikį dalyvauti prevencinėse sveikatos priežiūros programose, Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras atliko anketinę apklausą. Apklausa atlikta 2016 metų kovo–spalio mėnesiais, apklausti 404 respondentai. Tokio pobūdžio tyrimas Akmenės rajono savivaldybėje buvo atliekamas pirmą kartą.

Beveik pusė apklaustųjų mano, kad jų sveikatos būklė yra gera. Per pastaruosius metus į gydymo įstaigą kreipėsi 98,5 procentai respondentų, didžioji dalis iš jų – dėl ligos bei įvairių profilaktinių priežasčių. Du trečdaliai respondentų yra patenkinti suteiktų profilaktinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybe. Tačiau 48,3 proc. apklaustųjų teigė, jog už pirminės ir antrinės sveikatos priežiūros paslaugas turėjo papildomai susimokėti.

96,8 proc. respondentų nuolatos arba retkarčiais ieško aktualios informacijos įvairiais sveikatos klausimais, o dažniausiai klausia gydytojų ar visuomenės sveikatos priežiūros specialistų patarimų bei skaito internetiniuose tinklalapiuose. 43,1 proc. asmenų atsakė, jog dalyvauja sveikatos stiprinimo klausimais organizuojamuose renginiuose bent kartą per metus.

Daugiausiai apklaustieji yra girdėję apie gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programą, o mažiausiai teko susidurti su priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa. Apklausti Akmenės rajono savivaldybės gyventojai informaciją apie Lietuvoje vykdomas PSDF biudžeto lėšomis finansuojamas prevencines programas norėtų gauti iš šeimos gydytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų.

Du trečdaliai respondentų teigė, jog prevencinėse programose dalyvauja.

Su visu tyrimu galite susipažinti Akmenės rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimo teikiamomis profilaktinės sveikatos priežiūros paslaugomis ir dalyvavimo vykdomose prevencinėse programose tyrimo apibendrinime (http://www.akmenesvsb.lt/wp-content/uploads/2017/01/tyrimas_prevenciniu.pdf)

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

Random Posts