Akcija „STOP Hipertenzijai“

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet gegužės 17 d. yra minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Šios dienos tikslas – atkreipti visų pasaulio gyventojų dėmesį ir padidinti jų supratimą apie aukštą arterinį kraujo spaudimą bei jo grėsmingas ir ilgalaikes pasekmes.

Siekiant padidinti visuotinį supratimą apie arterinę hipertenziją, Biuras rengė nemokamą sveikatinimo akciją „STOP hipertenzijai“, kurios metu bendrosios praktikos gydytoja skaitė paskaitą apie širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius jų kontrolę ir prevenciją, teikė gydytojo konsultacijas, buvo matuojamas kraujospūdis.

Kodėl taip svarbu kiekvienam matuoti savo arterinį kraujo spaudimą bei žinoti apie hipertenzijos sukeliamas ilgalaikes pasekmes? Todėl, kad lėtinės neinfekcinės ligos lemia du trečdalius visų mirčių pasaulyje ir net 80 proc. mirčių šalyse, kurios turi mažas ar vidutines pajamas.

Primename, kad optimalus suaugusio žmogaus kraujospūdis yra 120/80. Pavojaus nėra, jeigu šis skaičius neviršija 140/90. Tačiau jei kraujospūdis didesnis už 140/90 – būtina susirūpinti.

MATUOKITĖS KRAUJO SPAUDIMĄ IR IŠLIKITE SVEIKI!

 

 

Random Posts