Akcija ,,Ateik ir pasitikrink cukraus kiekį kraujyje“

Kas yra cukrinis diabetas? Tai liga, kai žmogaus organizmas nebe sugeba įsisavinti maiste (bulvėse, vaisiuose, grūdų produktuose, meduje, cukruje ir kt.) esančių angliavandenių. Europoje yra apie 30 milijonų, pasaulyje – apie 100 milijonų, Lietuvoje užregistruota per 400 000 sergančiųjų cukriniu diabetu. Daugiausia jų – ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse. Ši liga plinta kaip epidemija, anksti sukeldama nedarbingumą ir invalidumą.

Sergančiųjų antro tipo diabetu skaičius tarp mūsų auga kartu su persivalgančiųjų skaičiumi.

Cukrinis diabetas yra viena aktualiausių šių dienų visuomenės sveikatos problemų. Pagal 2006 m. Jungtinių Tautų pasirašytą rezoliuciją, tai – „lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas, kurios daro žalą šeimoms, valstybėms ir visam pasauliui.“

Ar nėra prediabetinės būklės nustatyti nesudėtinga – reikia atlikti gliukozės kiekio kraujyje nustatymo tyrimus.

Jau penktus metus iš eilės Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje buvo organizuota akcija ,,Ateik ir pasitikrink cukraus kiekį kraujyje“. „Diabetinės pėdos“ ir endokrinologinio kabineto bendrosios praktikos slaugytojos visiems atėjusiems atliko gliukozės kiekio kraujyje nustatymo tyrimus. Tyrimas atliktas 31 bendruomenės nariui. Konsultavo ir į klausimus atsakė gydytoja endokrinologė N. Bartkevičienė.

Tik visuomenės švietimo, informacijos skleidimo, įvairių prevencinių renginių ir galimybės išsitirti, pasikonsultuoti dėka galime sumažinti cukrinio diabeto plitimą.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Grunskienė

 

Random Posts