SAUGOKIMĖS ERKIŲ

Atšilus orams pastebime vis daugiau vabzdžių, tarp kurių vieni pavojingiausių – erkės. Jas dažniausiai pirmieji pastebi žmonės, turintys augintinius, tačiau net ir tada ne visi imasi žmonėms skirtos apsaugos nuo erkių.
Pagrindinės erkių platinamos ligos yra erkinis encefalitas ir Laimo liga. Patikimiausia apsauga nuo erkinio encefalito yra skiepai, tačiau vakcinos nuo Laimo ligos nėra – tai reiškia, kad nepakanka pasiskiepyti, būtina taikyti ir kitas apsaugos priemones, nes niekada nėra aišku, kurį užkratą nešiojantį erkė įsisiurbs. Juolab, kad erkių įkandimai ir jų platinamos ligos yra vienodai pavojingos visoms amžiaus grupėms.

Kaip patiems pasigaminti erkes atbaidančią priemonę?

Namų sąlygomis pasigaminti žmonėms skirtą priemonę apsaugai nuo erkių nėra sudėtinga.

  • Į buteliuką su purkštuku įpilti 50 ml vandens ir įlašinti 10 lašų arbatmedžio aliejaus, tuomet viską gerai sukratyti ir apsipurkšti atviras kūno vietas bei drabužius.
  • Pasigaminkite vandens ir acto tirpalą (santykiu 1:1). Purkškitės juo kas kelias valandas.
  • Dar viena apsaugos nuo erkių priemonė yra citrusinių vaisių nuoviras. Norint jį pasigaminti reikia į puodą įmesti porą citrusinių vaisių bei įpilti stiklinę vandens – visa tai virti ant lėtos ugnies apie valandą. Tuomet gautą nuovirą reikia nukošti ir naudoti kaip purškalą.

Erkes atbaidyti gali ir česnakas. Pakanka juo patrinti kelias kūno vietas, mat erkės šio kvapo ypatingai nemėgsta.

Random Posts